При победа с 2:0, победителят получава 3 точки, загубилият – 0 точки.
При победа с 2:1, победителят получава 2 точки, загубилият – 1 точка.

– Крайното класиране се определя на следния принцип:
Фактор 1: Общ брой победи. При равенство…
Фактор 2: Общ брой точки. При равенство…
Фактор 3: Резултат в директния сблъсък. При равенство…
Фактор 4: Точен резултат в директния сблъсък.*

*Пример: Ако има три (или повече) играчи с еднакви показатели според фактори 1 и 2, а в същото време всеки от тях е постигнал по 1 победа и 1 загуба срещу останалите двама, се гледа точният резултат в мачовете помежду им. Победа с 2:0 е с предимство пред победа с 2:1.

При равенство според всички фактори (например между три или повече играчи), ще има допълнителни тайбрейк мачове между играчите с равни показатели.

• Група на Надеждите:

– Последните във всяка група участват в Група на Надеждите.
– Схема за 4 човека с двойна елиминация (WGL система).
– Играчите се срещат в първи кръг на следния принцип:

4-ти в Група А срещу 4-ти в Група Г (Мач 1)
4-ти в Група Б срещу 4-ти в Група В (Мач 2)

– Всички мачове са до 2 от 3 карти.
– Победителят в Схемата на Победителите и победителят в Схемата на Загубилите продължават в Елиминационен кръг.

• Елиминационен кръг:

– Топ 3 от всяка предварителна група са класирани.
– Топ 2 от Група на Надеждите са класирани.
– Победителите във всяка предварителна група не могат да се срещнат.
– Играчи, които са били в една и съща предварителна група, не могат да се срещнат.
– Победителите от мачовете продължават към Плейофи.

• Плейофи:

– Схема за 8 човека с двойна елиминация.
– Шампионът от миналия сезон (Lubber) е класиран автоматично.
– Победителите от Елиминационен кръг са класирани.
– Жребий на свободен принцип (без сийд).
– Две групи от по 4 играчи с двойна елиминация (WGL система).
– Топ 2 от всяка група се класират за полуфиналите.
– Полуфиналите са група с двойна елиминация (WGL система).
– Всички мачове в тази група са до 3 от 5 победи.
– Класиралият се от Схемата на Победителите за големия финал започва с предимство от 1:0.

II. Дати.
– Ще бъдат организирани 3 игрови седмици. Всеки играч ще играе срещу 3 противника, по 1 всяка игрова седмица.
– Играчите сами определят датата и часа, в които ще играят с всеки от противниците си, като се уговарят по взаимно съгласие. Информация за контакти за всеки от играчите ще бъда предоставена преди началото на турнира.
– Началните и крайните дати за изиграването на всеки мач ще бъдат оповестени предварително. Графикът ще бъде следният:

Първа игрова седмица: 14 октомври – 27 октомври
Втора игрова седмица: 21 октомври – 3 ноември
Трета игрова седмица: 28 октомври – 10 ноември

– Ако двама играчи не могат да се разберат за подходящо време да изиграят мачовете си, стандартните времена за всяка игрова седмица ще бъдат:

Първа игрова седмица: 20 октомври, 16:00 ч. българско време
Втора игрова седмица: 27 октомври, 16:00 ч. българско време
Трета игрова седмица: 3 ноември, 16:00 ч. българско време

– Датите за останалите кръгове ще бъдат оповестени допълнително.

1. Вето система:

Всеки играч има право на 3 вета, след което последната останала карта се играе като стартова. Победителят от първата карта има право да махне 1 карта, а загубилият избира следващата карта от останалите 5.

1. Раси:

Всеки играч може да избере която и да е раса, вкючително Рандъм. Всеки играч трябва да каже расата си преди началото на започване на вето процеса с противника. Ако играч смени расата си след началото на вето процеса и играе с нея, играта се преиграва.

1. Обзървъри:

Обзървъри са позволени във всички игри. В игри, които са стриймвани на живо по някой от официалните стриймове на лигата, чат е забранен. Обзървъри, които чатят в игрите няма да бъдат допускани до други игри.

1. Дискънекти:

Ако един от играчите бъде дискънектнат преди двамата играчи да са се разкрили или преди да имат контакт помежду си, играта се преиграва. Ако играч е дискънектнат в по-късен етап на играта без да има видимо преимущество, победата се присъжда на противника.

1. Наказания:

Забранени са обиди от всякакъв вид към играчи, рефери, кастъри и обзървъри. Обиди могат да доведат до бан от турнира и всички турнири организирани от този организатор.

Използване на хакове и други непозволени методи за взимане на предимство над противника са забранени. Ако такива методи бъдат забелязани, играчът бива дисквалифициран от турнира.

1. Време за изчакване:

Ако играч не се появи до 15 минути след началото на мач, играчът получава загуба на първа карта. Ако играчът не се появи след още 15 минути – получава загуба за мача.

Когато серия от мачове е започнала, двамата играчи имат по максимум 10 минути право на почивка между отделните карти.

1. Специални ситуации:

При специални ситуации, неспоменати в правилата, играчите трябва да се обърнат към един от следните рефери:
– rbr.Shorty
– rbr.GodFather

1. Риплеи:

Победителят от всеки мач е задължен да запази риплея от играта и да го изпрати на рефер при нужда от потвърждение. При неполучаване на риплей е възможно да трябва играта да се преиграе.